Aktualności archiwalne - październik

NEWS 20 października 2011r.

Stowarzyszenie Koleżanki i koledzy.
Ostatnie wyniki badań emisji gazów z fabryki papy, dokonanych w lipcu br. przez lubuski WIOŚ, wykazały znaczne przekroczenie wartości dopuszczalnych dla emitowanych węglowodorów, groźnych dla zdrowia i życia. Z radością komunikujemy, więc, że nasze starania o monitoring powietrza w naszej miejscowości, spotkały się z akceptacją Burmistrza Międzyrzecza w postaci ujęcia w budżecie Gminy na rok 2012 środków finansowych na monitoring. Zarząd stowarzyszenia, wzorem lat poprzednich, podejmuje wiele działań, aby z tematem uciążliwości tej emisji dla środowiska zapoznać radnych Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, którzy budżet będą zatwierdzać. Do szerokich działań w tym zakresie zachęcamy wszystkich członków stowarzyszenia.

Autor: Jerzy Kardela & Admin

Data Newsa:20.10.2011r. |   do góry |