Aktualności archiwalne - maj

NEWS 6 maja 2017r.

Stowarzyszenie       Kęszycki "Orlik".
W 2012 roku, dzięki poprzednim, gminnym władzom samorządowym, zostało wybudowane boisko wielofunkcyjne w Kęszycy Leśnej. Można tutaj grać w koszykówkę, siatkówkę, tenis, piłkę ręczną i nożną (na nieco mniejszym boisku). Popularny „Orlik” stał się natychmiast miejscem gier i zabaw dzieci i młodzieży, również starszej. Pieczę nad obiektem objął sołtys Andrzej Paszkowski i jemu boisko zawdzięcza bardzo dobry stan nawierzchni i infrastruktury. Pewne, istotne braki w tej infrastrukturze dały się zauważyć podczas zbiorowych imprez na „Orliku”. Przy boisku nie powstało zaplecze sanitarne z szatnią i magazynem na sprzęt - mimo, że takie obiekty w wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki, są przypisane „Orlikom”. Najistotniejszą bolączką był brak toalet – wielu uczestnikom imprez zbiorowych (i nie tylko) toalety zastępował okoliczny las. Mimo pięknej lokalizacji „Orlik” tracił swój urok i świeży, leśny zapach. Na szczęście, następnej ekipie samorządowej udało się znaleźć środki, wyłoniono wykonawcę i już od początku bieżącego roku, przy „Orliku” oddano sanitariat (również dla osób niepełnosprawnych) oraz postawiono magazynek na sołecki sprzęt (patrz zdjęcia). Kęszyca Leśna Mieszkańcy są przekonani, że po usunięciu drobnych usterek w sanitariacie, od tego roku wzrośnie frekwencja na naszym „Orliku” wróci świeży zapach lasu, na czym zyskają uczucia estetyczne uczestników wielu imprez na boisku. Zapraszamy na nasz „Orlik” wszystkich chętnych a zaczynamy już 10 czerwca br. imprezą dla dzieci.

Autor: Jerzy Kardela

Data Newsa:06.05.2017r. |   do góry |