Aktualności archiwalne - czerwiec

NEWS 29 czerwca 2018r.

Zwycięstwo!

To były pracowite tygodnie dla wszystkich, którzy osobiście i poprzez media społecznościowe przekonywali sąsiadów, przyjaciół, znajomych i krewnych do oddania głosu na projekt „Ścieżka pieszo-rowerowa nad Strugą Jeziorną w Kęszycy Leśnej”, w ramach gminnego konkursu Budżet Obywatelski 2019. Wygrał nasz projekt z liczbą ponad 2300 oddanych głosów. W imieniu mieszkańców Kęszycy Leśnej dziękujemy wszystkim osobom, które oddały swój głos na nasz projekt. Dziękujemy sympatykom i przyjaciołom z innych sołectw i z miasta Międzyrzecza za to, że nas poparli. Szczególne podziękowania składamy tym osobom, które zużyły najwięcej energii i czasu na rzecz propagowania naszego projektu: sołtysowi Andrzejowi Paszkowskiemu, ks. Jackowi, Mariuszowi i Arturowi Siwkom oraz Mai Więckowskiej. W przyszłym roku Kęszyca Leśna będzie miała kolejną atrakcję dla swoich mieszkańców i turystów.

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:29.06.2018r. |   do góry |

NEWS 7 czerwca 2018r.

Budżet Obywatelski 2019.

W Gminie Międzyrzecz trwa trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego - Budżet Obywatelski 2019. Zadania zgłoszone przez mieszkańców, organizacje i stowarzyszenia przeszły wstępną weryfikację i umieszczone zostały na ankietach do głosowania, które trwać będzie do poniedziałku 18 czerwca 2018r. Mieszkańcy Gminy mogą oddać swój głos w jeden z dwóch wybranych sposobów, poprzez papierową ankietę do głosowania - wzór:
1.ankieta - sołeckie - duże.pdf
2.ankieta - sołeckie - małe.pdf (ankiety posiadają sołtysowie)
bądź elektronicznie: tutaj - głosowanie - elektroniczne - ankiety
Do obydwóch form podano zasady głosowania na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz tutaj - Aktualności z Gminy (post z 29-05-2018)
Informujemy, że z Kęszycy Leśnej zgłoszone zostało tzw. duże zadanie (do 100.000 zł) Ścieżka pieszo - rowerowa „Nad Strugą”.
Nasi sąsiedzi z sołectwa Nietoperek zgłosili zadanie małe (do 25.000 zł) „Siłownia plenerowa” w Kęszycy. Aby Wasz głos był ważny może być oddany na jedno zadanie duże i jedno zadanie małe.
Apelujemy do mieszkańców Gminy Międzyrzecz, a szczególnie sołectw Nietoperek i Kęszyca Leśna o głosowanie na wyżej wymienione zadania, gdyż może to być jedyna szansa na ich realizację w roku 2019.

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:07.06.2018r. |   do góry |