NEWS - 13.06.2015

1 Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Względy organizacyjne zmusiły nas do opóźnienia o tydzień festynu z okazji Dnia Dziecka. W tym roku zmieniliśmy formułę imprezy na Piknik Rodzinny, który odbył się na „Orliku” w dniu 13 czerwca br. Zgodnie z rozreklamowanym programem 1 Piknik Rodzinny w Kęszycy Leśnej rozpoczęliśmy o godz. 14-ej. Otwarcia dokonał prezes Stowarzyszenia Jerzy Kardela, który przedstawił gościa panią Annę Sawkę – sekretarza Gminy Międzyrzecz oraz współorganizatorów: sołtysa Andrzeja Paszkowskiego i przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich. Pani Anna Sawka, w imieniu swoim i Burmistrza powitała uczestników i organizatorów, życząc wszystkim wesołej zabawy. Zebranymi dziećmi, podzielonymi na grupy wiekowe, zajęły się panie, które od kilku tygodni przygotowywały program gier i zabaw: Beata Błaszczak, Agata Matuszewska, Magdalena Witt, Zdzisława Cieloszyk, Kinga Czerwińska, Hanna Chudzińska oraz młode wolontariuszki: Julia Kąkolewska, Izabela Sokołowska i Oliwia Grzanka. Konkurencje sportowe poprowadził nasz wiceprezes Marek Judek.
Ze względu na wysokie temperatury wprowadziliśmy przerwy w zabawach, przeznaczone na ochłodzenie i napoje. Dla urozmaicenia nastrojów Michał Chicun serwował przeboje muzyczne. Największą nagrodą dla organizatorów był uśmiech i radość bawiących się dzieci, którym po konkurencjach wręczono upominki a zwycięzcom nagrody. O godz. 16-ej, w pobliskim punkcie gastronomicznym, wszyscy uczestnicy mogli zregenerować swoje siły. Tutaj prym wiodły panie Zdzisława Cieloszyk i Małgorzata Adamczak oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich, współorganizatorki Pikniku. W menu znajdowały się kiełbaski z rusztu, po mistrzowsku upieczone przez Mariusza Sztukieckiego, słodycze, ciasto i ciastka, lody i napoje. Starczyło dla wszystkich. Piknik uświetnił występ miejscowego zespołu wokalnego „Kęszyczanki” – w nowym składzie i nowym kierownikiem muzycznym. Panie udowodniły, że są już zespołem zgranym i mają bogaty repertuar. Od godz. 16-ej, obok „Orlika” została udostępniona dzieciom zjeżdżalnia z tzw. dmuchanych zamków. Tę przyjemność zafundowała gmina, więc zjeżdżalnia była oblegana do końca imprezy. Załączona poniżej szeroka gama zdjęć prezentuje niemal wszystkie osoby wspierające swą pracą organizację Pikniku. Ze zrozumiałych względów nie wymieniamy ich wszystkich z nazwiska, chociaż wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc. Tak jak naszym młodym kolegom, którzy bezinteresownie i z animuszem pomogli w tym dniu zorganizować bazę Pikniku oraz pomogli w załadunku i transporcie sprzętu po zakończeniu. Dziękujemy również naszej koleżance Ani Chicun, która nie mogła być na Pikniku, ale której zawdzięczamy szereg pomysłów na gry i zabawy. Liczymy również na większa frekwencję rodziców w przyszłorocznym II Pikniku Rodzinnym, aby jeszcze więcej było radości i uśmiechu dzieciaków.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:13.06.2015r. | do góry

ciąg dalszy galerii »