NEWS - 17.05.2014

Kolejne sprzątanie naszej miejscowości.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Jak zwykle na wiosnę zorganizowaliśmy akcję sprzątania Kęszycy Leśnej i pobliskiego otoczenia. W sobotnie przedpołudnie, 17 maja, grupa mieszkańców, podzielona na dwie części, oczyściła ze śmieci ciąg spacerowy wzdłuż Strugi Jeziornej oraz tereny gminne we wsi. Segregowane w worki odpady zostały następnie odwiezione przez junaków z miejscowej OSP. W zbiórce wzięli udział dorośli – panie: Zdzisława Cieloszyk, Barbara Szarska, Olga Ciosek, Zofia Leszkiewicz i Marta Sobańska (z synem) oraz panowie: Dariusz Kachel (z synem), Jan Południak, Krzysztof Adamczak oraz członkowie zarządu. Na apel M.Sobańskiej przybyła również grupa dzieci, na co dzień uczęszczających do świetlicy – wśród nich: Andżelika Leśniak, Ewelina Leśniak, Rafał Witt, Kacper Grzywna i Mateusz.
Założone cele:
1. Oczyszczenie środowiska.
2. Edukacyjny – segregacja odpadów.
3. Integracja społeczności lokalnej – wsparcie akcji przez junaków z OSP
- zostały osiągnięte.
W tym roku zebranych odpadów było znacznie mniej, ponieważ w maju prace porządkowe we wsi rozpoczęły zorganizowane służby. Na zakończenie akcji była kiełbaska z ogniska, grochówka, bigos i napoje chłodzące. Za wspólny udział w zbiórce dziękujemy wszystkim uczestnikom – dużym i małym, a za wsparcie
pp. E. i A. Marmurowiczom oraz panom Andrzejowi Antosiakowi i Ireneuszowi Krutów z OSP.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:17.05.2014r. | do góry |

Foto: Krzysztof Adamczak - Admin  |  Data Newsa:17.05.2014r. | do góry |