NEWS - 14.07.2012

Koncert muzyki tybetańskiej "Muzyka duszy".

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   W dniu 14 lipca br. w sobotni wieczór tuż po godz. 21:00 w Kęszycy Leśnej, Stowarzyszenie Kęszyca Leśna Sobie i Sąsiadom zorganizowało koncert muzyki tybetańskiej pod hasłem „Muzyka Duszy”. W zaplanowanym miejscu nad jeziorem na dużej plaży na godzinę przed rozpoczęciem koncertu przeszła ulewa, która mogła zniweczyć cały plan imprezy. Jednak przybyli artyści Pani Ludmiła Wyczesany i Pan Jan Schneider nie zrezygnowali z prezentacji swoich umiejętności i swoją mocą rozpędzili chmury deszczowe. Mimo kapryśnej i zmiennej pogody widzów przybywało z minuty na minutę a dźwięki wydobywające się z gongu Tam-Tam szerokim echem intrygowały i przyciągały zainteresowanych i ciekawskich. Gong wytwarza bardzo silnie rezonujący dźwięk. Żywa energia tworzona przez gong w trakcie jego gry ma działanie oczyszczające, zestrajające i uzdrawiające. Po części głównej koncertu można było na własnej skórze sprawdzić terapeutyczne działanie instrumentów. Uczestnicy koncertu gry na gongu i misach tybetańskich mają różne wrażenia subiektywne, od delikatnych wibracji, fizycznie odczuwalnych w ciele lub na skórze, do głębokich doznań natury fizycznej bądź emocjonalnej. Skutkiem tego jest głębokie odprężenie psychiczne i fizyczne, uruchomienie silnych procesów oczyszczających w organizmie oraz pobudzenie i wyzwolenie potencjału twórczego uczestników. Często wielu uczestników koncertów ma bardzo wyraźne odczucie fali dźwięku i wibracji w ciele. Koncert obejrzało i wysłuchało około 80 osób i było to pierwsze artystyczne wydarzenie samodzielnie zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie. Podziękowanie dla sołtysa Andrzeja Paszkowskiego za przygotowanie pochodni i pomoc organizacyjną.

Tekst: Krzysztof Adamczak - Admin  |  Data Newsa:14.07.2012r. | do góry |

Foto: Krzysztof Adamczak - Admin  | do góry |