NEWS - 21.04.2012

Akcja "sprzątanie Kęszycy Leśnej" wykonana po raz trzeci.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   W dniu 21 kwietnia 2012 r., jak co roku na wiosnę sprzątaliśmy Kęszycę Leśną. Taka sama akcja odbyła się w (starej) Kęszycy gdzie grupa dzieci wspierana doświadczeniem P. Remigiusza Bordy sprzątała swoje otoczenie. Na zaproszenie do sprzątania w Kęszycy Leśnej przybyło ponad 30 osób, dorośli, dzieci starsze i młodsze z rodzinami lub samodzielnie, członkowie Stowarzyszenia i osoby niezrzeszone, ale nie obojętne na stan czystości naszej wioski. Cała gromada została podzielona na 3 grupy do działania w różnych rejonach wioski i tak grupa 1. sprzątała pobocza i okolice drogi głównej zaczynając przed bramą wjazdową aż do jeziora. Grupa 2. zaczęła od okolicy bloków 74 i 73 poprzez garaże, drogę boczną koło hydroforni sprzątała lewą stronę naszej wioski kierując się także w kierunku jeziora. Grupa 3. przystąpiła do sprzątania i udrożnienia przejścia ścieżką spacerową, która biegnie wzdłuż strugi jeziornej przez całą długość wioski. Wszystkie grupy spotkały się nad jeziorem gdzie wysprzątano plaże i opróżniono kosze na śmieci. Posegregowane odpady w workach: papier, szkło i plastik dzięki pomocy strażaków OSP z Prezesem Andrzejem Antosiakiem i Ireneuszem Krutówem zostały załadowane na lawetę i przewiezione w ustronne miejsce skąd zabrały je służby spółki Veolia S.A. Po zakończonej akcji uczestnicy zasłużenie zostali zaproszeni na poczęstunek przez P. Elżbietę i Arkadiusza Marmurowiczów na pyszną grochówkę i kiełbaski z rusztu. Nie zabrakło również napojów także tych dla pełnoletnich ;-). Tegoroczne sprzątanie można zaliczyć, jako udaną akcję, ponieważ wiosenna, kapryśna pogoda w tym roku dopisała, uzbieraliśmy całą lawetę odpadów, choć wydaje się, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej. Wszyscy uczestnicy pracowali z poświęceniem i zaangażowaniem.
A wszystkich „czyścioszków”, co to cyt. „nie śmiecą, więc nie będą sprzątać” już zapraszamy na kolejne sprzątanie za rok, warto się przełamać, bo to nie tylko chodzi o sprzątanie.

Autor: Krzysztof Adamczak - Admin  |  Data Newsa:21.04.2012r. | do góry |