NEWS - 12.06.2010

Sprzątanie Małej Ojczyzny.

Stowarzyszenie    W dniu 12 czerwca 2010 roku odbył się w Kęszycy Leśnej drugi etap akcji
" Sprzątanie naszej małej Ojczyzny".

Z inicjatywy Stowarzyszenia "Kęszyca Leśna Sobie i Sąsiadom" mieszkańcy sprzątali brzegi oraz plażę jeziora Kęszyckiego. Międzyrzecz
Od strony wody sprzątanie odbywało się z rowerów wodnych, których użyczył Pan daniel Wuschke z miejscowej wypożyczalni.

Kilkanaście osób biorących udział w akcji zebrało, w tym dniu blisko 20 worków odpadów, głównie opakowań szklanych i plastikowych, zalegających przede wszystkim na stanowiskach wędkarskich i w ich otoczeniu.

Pracowali z zaangażowaniem.
   Wśród sprzątających na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsi;
- Marcel Pietrusik;
- Jakub Błaszczak;
- Paweł Witt;
- Rafał Witt;
- Maciek Adamczak;
- Krzysztof Łukaszewicz;
- Martyna Judek;
- Bartek Wiktorowicz;
- Jakub Kachel
 i super junior Artur Wuschke.

Na zakończenie uczestnicy posilili się pieczonymi kiełbaskami i napojami, zakupionymi przez miejscowego sponsora.

Za udział w akcji i jej wsparcie bardzo dziękujemy.
Następne tego typu działanie zostanie zorganizowane w okresie letnim, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Liczymy jednak, że ekologiczne zachowanie użytkowników plaży i wędkarzy spowoduje, że akcja letnie stanie się zbędna.

Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna Kęszyca Leśna

Autor: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:12.06.2010r. | do góry |