NEWS - 24.03.2010

Spotkanie mieszkańców Kęszycy Leśnej z przedstawicielem  Regionalnego  Ośrodka  EFS.

Stowarzyszenie   W dniu 24 marca br. odbyło się spotkanie Zarządu Stowarzyszenia  z mieszkańcami, którzy zgłosili chęć udziału w kursie zawodowym, w ramach którego będzie można nieodpłatnie uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe.
    W trakcie spotkania mieszkańcy zostali zapoznani z ogólnymi założeniami Projektu. Omówione zostały zasady uczestnictwa w kursie oraz korzyści jakie mogą uzyskać uczestnicy po zakończeniu szkolenia.
     Podczas dyskusji rozpatrzono możliwości zorganizowania kursu kulinarnego, połączonego z możliwością nauki dekorowania stołu. Do szkolenia zgłosiło się wstępnie 10 Pań. Bardzo możliwe, że kolejne Panie po zapoznaniu się z ofertą i możliwościami również się zgłoszą. Temat jest otwarty i do póki nie powstanie Projekt, lista jest otwarta, nie tylko dla mieszkańców Kęszycy Leśnej ale także dla mieszkańców Nietoperka i Kęszycy.
    Dla mężczyzn, zgodnie ze zgłoszonym wnioskiem, postanowiono, w ramach tego projektu zorganizować kurs brukarski.

Oba kursy w ramach przygotowywanego Projektu rozpoczęłyby się dopiero po wakacjach - we wrześniu br. Szkolenie obejmowałoby około 100 godzin. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość odbycia praktyk w zakładach gastronomicznych, w związku z tym, w ramach kursu będzie możliwość wykonania nieodpłatnie badań tzw. sanepidowskich.
    W dalszej części Pan Wiesław Antosz poinformował zebrane Panie o zasadach finansowania tego typu przedsięwzięć w ramach programów unijnych.

17WBZ 17WBZ 17WBZ 17WBZ

Autor: Kazimierz Czułuo  |  Data Newsa:24.03.2010r. |      do góry    |