NEWS - 03.03.2010

Robocze spotkanie Zarządu Stowarzyszenia w Urzędzie Miasta i Gminy Międzyrzecz.

Stowarzyszenie   W godzinach dopołudniowych 3 marca br. Komisarz Rządowy Pan Marian Sierpatowski spotkał się z Zarządem Stowarzyszenia.
Podczas spotkania w Ratuszu naświetlone zostały problemy, które od wielu lat nurtują mieszkańców Kęszycy Leśnej.   W spotkaniu udział wziął również sołtys Kęszycy Leśnej, Pan Andrzej Paszkowski.
   Na wstępie dokonane zostały uzgodnienia dotyczące możliwości korzystania przez Stowarzyszenie z Sali wiejskiej, która znajduje się w budynku Remizy  OSP.  Ironią losu jest to, że w miejscowości po przejęciu majątku od Armii Radzieckiej nie pomyślano o zabezpieczeniu jednego budynku na potrzeby społeczności tu zamieszkującej. Nikt z władz gminy nie pomyślał o tym, że w takiej miejscowości przydałaby się świetlica i pomieszczenia na pracownie dla dzieci, oraz pomieszczenie dla urzędującego tu sołtysa i Rady Sołeckiej.
  Sołtys Kęszycy Leśnej, jako wieloletni mieszkaniec przybliżył Komisarzowi sprawę historię powstania boiska sportowego i aktualnych problemów związanych z tym obiektem. Ustalono, że w kwestii boiska niezbędne będą uzgodnienia z Nadleśnictwem i wykonanie nowych podziałów geodezyjnych.
  Prezes Stowarzyszenia Pan Jerzy Kardela przedstawił Komisarzowi cele i planowane zadania Stowarzyszenia na 2010 rok. Ogólnie zostały omówione kwestie związane z plażą gminną i planami związanymi z odbudową infrastruktury nad jeziorem.
    Poruszony został problem związany z ruchem pojazdów w Kęszycy Leśnej i notorycznym łamaniem przepisów związanych z przekraczaniem prędkości.
    Stowarzyszenie otrzymało zgodę na postawienie tablicy informacyjnej na terenie miejscowości, przed remizą OSP.
  Komisarz Pan Marian Sierpatowski przybliżył plany związane z rozbudową szerokopasmowej sieci internetowej, która ma powstać za około dwa lata na terenie gminy. Fakt ten umożliwi jeszcze większy dostęp do Internetu na terenach wiejskich i w mieście.

17WBZ   17WBZ   17WBZ   17WBZ   17WBZ   17WBZ   17WBZ   17WBZ

Autor: Kazimierz Czułup  |  Data Newsa:03.03.2010r. |      do góry    |