Aktualności archiwalne - listopad

NEWS 11 listopada 2013r.

Stowarzyszenie Informacja Zarządu - Podziękowanie.
Wszystkim osobom, które wsparły finanse naszego Stowarzyszenia darowizną w postaci, 1 % PDOF, składamy tą drogą serdeczne podziękowanie. Otrzymane, dodatkowe środki, pozwolą zwiększyć zakres naszych działań z korzyścią dla Kęszycy Leśnej i jej otoczenia.

Autor: Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:11.11.2013r. |   do góry |

NEWS 21 listopada 2013r.

Stowarzyszenie Informacja Zarządu - U W A G A !!!
Użytkownicy drogi powiatowej Nietoperek - Kęszyca Leśna. Od wielu lat Stowarzyszenie „Kęszyca Leśna Sobie i Sąsiadom” nagłaśnia publicznie problem zagrożeń, jakie stanowią TIR-y jeżdżące drogą powiatową z Nietoperka do Kęszycy Leśnej.
Z zagrożeń dwa niżej wymienione uznane zostały za najbardziej istotne:
- znaczna ilość zakrętów pod kątem prostym, gdzie na wąskiej, bez poboczy jezdni zachodząca naczepa TIR-a zmusza pojazd z naprzeciwka do gwałtownego zjazdu poza drogę.
- wąwóz o długości ok. 500 mb w Kęszycy, gdzie miejscami wąska na 5 mb jezdnia zmusza wymijające się TIR-y do kontynuacji jazdy po zboczach wąwozu.
O naszych niepokojach wielokrotnie informowaliśmy Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu, a w m-cu kwietniu 2010r. złożyliśmy petycję w tej sprawie. Petycję podpisało 360 mieszkańców Nietoperka, Kęszycy Leśnej i Kęszycy. W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że w bieżącym dziesięcioleciu nie będzie modernizacji drogi ze względów finansowych. O tym, że parametry techniczne drogi nie spełniają normatywów dla ruchu TIR-ów, co stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu, zawiadomiliśmy Prokuraturę Rejonową w Międzyrzeczu a następnie Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu. Nasze argumenty nie znalazły uznania, co znalazło odbicie w postanowieniu Sądu z dn. 26.07.2013r. Wyczerpaliśmy, więc drogę prawną w sprawie. Kierując się wysoką rozwagą podczas jazdy możemy ograniczyć ilość wypadków na tej drodze. Naszym zdaniem powinniśmy jednak nadal dążyć do pilnej modernizacji drogi. Skoro obecne władze Powiatu takiej szansy nam nie dają, to zareagujmy zdecydowanie przy najbliższych wyborach:
masowy udział i głosy na tych, którzy ten problem zdecydują się rozwiązać bez zwłoki. Stowarzyszenie posiada bogatą korespondencję w sprawie drogi oraz dokumenty, które mogą pomóc uczestnikom wypadku w sprawach o odszkodowania.
                                                                      Zarząd Stowarzyszenia

Autor: Krzysztof Adamczak - Admin