Aktualności archiwalne - lipiec

NEWS 4 lipca 2015r.

Stowarzyszenie Festiwal Poezji Śpiewanej 2015.
Wieczorem, w dniu 4 lipca br., w Kęszycy Leśnej odbyła się kolejna, tym razem już piąta edycja Festiwalu Poezji Śpiewanej. Tę edycję sfinansowała Gmina Międzyrzecz za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia, o czym poinformował na wstępie prowadzący festiwal ks. Jacek Błażkiewicz. W uroczą plażę nad Jeziorem Kęszyckim wkomponowana została na ten wieczór zadaszona scena dla artystów. Swoje utwory prezentowali na przemian lubuscy literaci: Joanna Pytel, Elżbieta Dybalska, Halina Bohuta-Stąpel, Alfred Siatecki i Zbigniew Kozłowski. Literatów uzupełniały liczne występy wokalno - muzyczne w wykonaniu Andrzeja Kędzierskiego, Małgorzaty Stopki oraz zespołu wokalnego „Nietoperzanie”. Urozmaiceniem festiwalu były kilkukrotne fragmenty muzyki Tybetu na oryginalnych, wschodnich instrumentach (tzw. gongach), w wykonaniu duetu Ludmiła Wyczesany i Jan Schneider. Debiutujący, młodzi wokaliści i recytatorzy otrzymali nagrody rzeczowe. Licznie zebrana publiczność, w tym również letnicy przez ponad trzy godziny przeżywali duchową ucztę. Podkreślić należy znaczny wkład Kęszyczan w organizację festiwalu: ks. Jacka Błażkiewicza, animatora festiwalu, sołtysa Andrzeja Paszkowskiego i Prezesa OSP Andrzeja Antosiaka z zastępem strażaków - ochotników, którzy przygotowali scenę dla artystów oraz miejsca dla widowni. relacja na Portalu Społecznościowym »

Autor: Jerzy Kardela

Data Newsa:4.07.2015r. |   do góry |