Aktualności archiwalne - kwiecień

NEWS 25 kwietnia 2014r.

Stowarzyszenie Pierwsze spotkanie integracyjne w Kęszycy Leśnej.
Realizując uchwałę Nr 4 z dn. 29.03.2014r. Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia, Zarząd zainicjował spotkanie z przedstawicielami organizacji i podmiotów funkcjonujących w naszej miejscowości: Koła Gospodyń Wiejskich, OSP, zespołu „Kęszyczanki”, hotelu „Kęszyca Leśna”. Spotkanie odbyło się w dniu 25.04.2014r. i wzięli w nim również udział: proboszcz naszej parafii, sołtys, przedstawiciele Rady Sołeckiej i Leśnictwa Nietoperek. Zebrani wytypowali najistotniejsze dla mieszkańców Kęszycy Leśnej problemy, m.in.:
- zalegające od wielu miesięcy śmieci na plaży i w innych miejscach wioski
- częste libacje i zakłócenia ciszy nocnej w rejonie przystanku autobusowego i    placu zabaw
- budynki stwarzające zagrożenia sanitarne i wypadkowe – kino, zespół      porosyjskich garaży, zdewastowany przystanek autobusowy
- potłuczone szkło, śmieci i urządzenia zagrażające dzieciom na placu zabaw
- bezmyślnie niszczone pomosty na jeziorze
- pomnik oczekujący od kilku lat na remont
- uszkodzone ogrodzenie boiska „Lubusik”
Ze względu na to, że rozwiązanie wielu z tych problemów nie leży w kompetencjach sołectwa, zebrani postanowili, że o tych problemach powiadomione zostaną pisemnie odpowiednie organy samorządowe i wojewódzkie oraz KPP i Sanepid. Po otrzymaniu odpowiedzi na wystosowane pisma odbędzie się kolejne spotkanie integracyjne w m-cu czerwcu, gdzie podsumujemy wyniki dotychczasowych i określimy kierunki kolejnych działań.

Autor: Jerzy Kardela & Krzysztof Adamczak - Admin

Data Newsa:25.04.2014r. |   do góry |