NEWS - 12.01.2020

28 Finał WOŚP w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   28 ogólnopolski Finał WOŚP był u nas, w Kęszycy Leśnej ósmą odsłoną tej szlachetnej, społecznej akcji. Na tegoroczny, szczytny cel WOŚP zebraliśmy rekordową kwotę 8304,66 zł + 10 Euro. To świadectwo wysokiej dojrzałości społecznej zarówno sponsorów, organizatorów imprezy jak i uczestników aukcji. Od pierwszych dni stycznia Nowego Roku 2020 trwały intensywne prace nad przygotowaniem miejsca aukcji. Oczyszczenie placu i wiaty przy „Orliku” oraz zabezpieczenie drewna na grilla to dzieło junaków z miejscowej OSP i jej prezesa Jarosława Atamana. W dniu finału WOŚP, czyli 12 stycznia, ten sam zespół miejscowych ochotników dostarczył namioty, stoły i ławki na miejsce aukcji. O godz. 11:00 rozbite namioty wraz z wyposażeniem były gotowe do aukcji. Te wszystkie czynności wykonał młody zespół osób: Mateusz i Przemek Atamanowie, Michał Chicun, Arnold Woniakowski, Daniel Kilinowski, Bartek Mustarenko, Jędrek Marmurowicz i trochę starszej młodzieży. Na tak przygotowane stanowiska dowieziona została grochówka, którą przygotowywały od soboty (pod czujnym okiem sołtysa Andrzeja Paszkowskiego) i wydawały nasze mistrzynie kulinarne – Marzena Ataman, Małgorzata Adamczak, Lucyna Bogdan i Renata Nowacka. Obok, w termosach była do dyspozycji gorąca herbata od Elżbiety i Arkadiusza Marmurowiczów. Grillowania kiełbasek podjął się w tym roku Andrzej Błaszczak, schodziły jak ciepłe bułeczki. Grupa ochotników dostarczyła (zbierane od miesięcy) fanty na loterię i licytację, zostały rozłożone na stołach i zaprezentowane potencjalnym uczestnikom aukcji. Znaczna ilość fantów, tych przeznaczonych na loterię umożliwiła jej rozpoczęcie już od godz. 11:00. Równocześnie na boisku „Orlik” rozgrywany był turniej amatorskich piątek piłkarskich z 7 drużynami. Sędziowali nasi koledzy ze stowarzyszenia Władysław Brzeszcz oraz Marek Judek. Trzy najlepsze drużyny 1. Leśne Świry, 2. FC Nikt Nas Nie Chce, 3. AS Reaktywacja – otrzymały puchary i okolicznościowe dyplomy. Tuż przed południem godzinny koncert swoich przebojów rozpoczął zespół „Kęszyczanki”. Piosenki, głównie własnej kompozycji, rozgrzały widownię a nagłośnienie niosące śpiewy na całą Kęszycę Leśną znacznie poszerzyło liczbę uczestników imprezy. Wszyscy obecni, którzy zasilili puszkę WOŚP otrzymywali okolicznościowe serduszka, co upoważniało również do konsumpcji ciepłych posiłków i napojów. Od godz. 14:00 rozpoczęliśmy, od okolicznościowego tortu, licytację pozostałych fantów. Licytacja była bardzo żywiołowa. Swój mistrzowski kunszt ujawniła tutaj nasza wolontariuszka Beata Błaszczak, której pomagały panie: Mirosława Troć, Ewelina Szyszkowska, Katarzyna Sudomir, Hanna Chudzińska oraz Elżbieta Sawicka. Było zarówno wesoło jak i aktywnie, w znacznej mierze dzięki dużej frekwencji mieszkańców Kęszycy Leśnej. Po godz. 16:00 licytacja została zakończona z tradycyjnym akcentem – światełkiem do nieba. Wymieniony na wstępie zespól junaków zwinął całą bazę i przywrócił plac do codziennego stanu. Co roku aukcja na rzecz WOŚP wyzwala wiele energii i społecznego zapału wśród organizatorów. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w te prace, ale dziękujemy także tym, którzy poprzez udział w aukcji i loterii napełnili tak hojnie puszkę WOŚP, co udokumentował w galerii zdjęć redaktor naszej strony internetowej Krzysztof Adamczak. Na cele akcji Jurka Owsiaka, wytyczone w ramach WOŚP, chciałoby się zrobić więcej, ale ograniczają nas zasoby finansowe – to składki członkowskie i niewielkie wpływy z 1% PDOF na nasze konto w Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. Nasz wspólny sukces w 28 Finale WOŚP jest również środkiem dopingującym do zaangażowania się w kolejnej edycji za rok. W odpowiedniej chwili damy sygnał w mediach i zapraszamy wszystkich do współdziałania.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:12.01.2020r. | do góry

ciąg dalszy galerii »