NEWS - 15.08.2017

Gwarno i dźwięcznie.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Świąteczny dzień 15 sierpnia miał w Kęszycy Leśnej swoje dwa dodatkowe wymiary.

Gwarno

Tuż po godzinie 11:30 wystartował II Bieg Żołnierza. Start i meta biegu znajdowały się obok pomnika żołnierza, a na trasę o długości 5 km składała się podwójna pętla asfaltowymi uliczkami Kęszycy Leśnej. W II Biegu Żołnierza udział wzięło ponad 170 zawodniczek i zawodników (niektórzy nawet z odległych rejonów Polski) sklasyfikowanych w kilku grupach: Open, Kobiety, Żołnierki, Mężczyźni, Żołnierze. Wśród organizatorów biegu należy wymienić KB „Piast” Międzyrzecz reprezentowany przez prezesów Zbigniewa Kolisa i Krzysztofa Kochana, MOiSW w Międzyrzeczu reprezentowany przez dyrektora Grzegorza Rydzanicza, Sołectwo Kęszyca Leśna z sołtysem Andrzejem Paszkowskim i miejscową OSP z prezesem Jarosławem Atamanem. Zawody objęte były patronatem Burmistrza Międzyrzecza reprezentowanego przez zastępcę burmistrza, panią Agnieszkę Śnieg, która dała znak do startu. Na mecie pani burmistrz wraz z obecnymi radnymi Rady Miejskiej wręczali wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale. Na mecie czekały również napoje i słodkie wypieki. Część z nich była dziełem naszych koleżanek ze stowarzyszenia – Zdzisławy Cieloszyk, Józefy Leśniak i Teresy Wrony. Słodkości serwowała Małgorzata Adamczak. Po chwili oddechu dla zawodników i zamknięciu protokołów przez organizatorów, przy cokole pomnika odbyło się wręczenie pucharów i nagród rzeczowych dla zwycięzców. W tym roku Sołectwo Kęszyca Leśna ufundowało również puchary dla najlepszych zawodników z naszej miejscowości. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej KB „Piast”. Imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Świetna organizacja, duża frekwencja i znakomita atmosfera sportowo-rekreacyjna potwierdzają potrzebę kontynuacji biegu w kolejnych latach. Gratulujemy organizatorom pomysłu, uczestnikom sportowego zacięcia, a zwycięzcom sprawności. Kęszyczanom zaś życzymy bardziej licznego udziału w następnych edycjach Biegu Żołnierza.

Dźwięcznie

Od godziny 16:00 przy kęszyckim orliku swój koncert wyśpiewywały „Kęszyczanki”. Oprócz kilku utworów własnej kompozycji zespół zaprezentował wiele standardów muzyki ludowej i rozrywkowej. W przerwach instrumentalista Eustachy Kucharski zagrał i zaśpiewał „kawałki” do tańca. Panie z zespołu przygotowały również szeroki asortyment potraw wg własnych przepisów oraz dania z grilla. Wszystkie były bardzo smaczne. Uczta muzyczna, taneczna i kulinarna trwała blisko 5 godzin. Szkoda, że nie dopisała frekwencja mieszkańców. „Kęszyczankom” serdecznie gratulujemy pomysłu oraz wykonania!

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:15.08.2017r. | do góry

ciąg dalszy galerii »

Foto: Krzysztof Adamczak - Admin & Michał Hulecki  |  Data Newsa:15.08.2017r. | do góry |