NEWS - 12.01.2014

Drugi finał WOŚP w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Po ubiegłorocznym, udanym debiucie, tym razem przygotowania rozpoczęliśmy już jesienią. Zbieraliśmy na aukcję przedmioty, rozdzieliliśmy obowiązki, poszukaliśmy darczyńców i osoby wspierające, ze znacznym wyprzedzeniem rozesłaliśmy plakaty informacyjne. Te zabiegi znacznie ułatwiły nam organizację dnia „W”.
12 stycznia, od wczesnych godzin rannych, znaczna grupa Kęszyczan przystąpiła do urządzania stanowisk dla „orkiestry”. Obok „Orlika” rozbito duży namiot, pod którym ustawiono stoły na licytowane przedmioty. Około 30 metrów od boiska przygotowany został rejon gastronomiczny - namiot, stoły, ławki a opodal ognisko z grillem. Duże wsparcie w trakcie tych prac udzieliły seniorom „młode orły” w osobach: Przemek Ataman, Kuba Błaszczak, Eryk Florczak, Jędrek Marmurowicz i Kacper Wiktorowicz. Do prac przygrywała muzyka z aparatury nagłaśniającej, którą przez całą imprezę obsługiwał Michał Chicun. Przed godz. 13-tą na „Orliku” rozpoczął się drugi zimowy turniej piątek piłkarskich, do którego zgłosiło się tym razem aż dziewięć młodych drużyn. Całość pucharowych rozgrywek poprowadził nasz wiceprezes Marek Judek. O godz.13:00 dużym namiotem zawładnął zespół pań prowadzących licytację: Anna Kachel, Dorota Adamczak, Sylwia Lehman z córką Nikolą. Zespołem dowodziła skarbnik stowarzyszenia Beata Błaszczak. Na tegoroczną licytację zebraliśmy bardzo wiele różnorodnych i cennych przedmiotów. Wśród darczyńców było dużo osób fizycznych oraz kilka instytucji i organizacji a wśród nich: Powiatowa Straż Pożarna z Międzyrzecza, Ochotnicza Straż Pożarna oraz sołectwo z Kęszycy Leśnej, Ochotniczy Hufiec Pracy z Międzyrzecza. Szkoła Podstawowa z Kaławy przekazała na licytację wykonane przez uczniów i kadrę bombki i obrazki w antyramach oraz okolicznościowy tort na WOŚP. Wszystkim darczyńcom oraz kierownictwom wymienionych instytucji i organizacji serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Duża ilość i różnorodność wystawionych przedmiotów sprawiła, że licytacja miała charakter burzliwy a niekiedy nawet zacięty, oczywiście z korzyścią dla stanu pęczniejących puszek. Prowadzące licytację panie zachowywały się bardzo profesjonalnie, dzięki czemu znakomita większość przedmiotów znalazła nabywców. Aukcję zakończyła ok. godz. 15:30 licytacja pięknego tortu w kształcie serca, wykonanego również przez Szkołę Podstawową w Kaławie.Tort kupiła grupa osób, tort został przyozdobiony zimnymi ogniami, które po zapaleniu stworzyły wrażenie światełka do nieba. Okazało się, po wypaleniu zimnych ogni, że tort jest wyśmienity i został zjedzony do ostatniego okruszka. Wszyscy zwycięzcy licytacji, ofiarodawcy i zawodnicy po zasileniu puszki otrzymali serduszka WOŚP, które były jednocześnie bonem upoważniającym do konsumpcji. Wśród serwowanych, bardzo smacznych potraw były:
- grochówka i bigos, dar P. Elżbiety i Arkadiusza Marmurowiczów, właścicieli miejscowego hotelu, podawane przez panie: Małgorzatę Adamczak, Irenę Sztukiecką i Renatę Nowacką
- góralska kwaśnica podawana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich: Teresę Wrona, Jozefę Leśniak i Zdzisławę Cieloszyk
- barszcz czerwony z pasztecikami oferowany przez panie z klubu WIKAS: Janinę Zaczyńską i Danutę Pelikan
- kiełbaski z grilla, które znakomicie dopiekał ogniomistrz Mariusz Sztukiecki. Dla spragnionych były zimne napoje i gorąca herbatka, a pieczywo do potraw otrzymaliśmy od pana Przemysława Radziszewskiego - właściciela piekarni. Turniej piłkarski zakończył się o zmroku. Po zwycięstwie w finale "Tajfunów" nad "Dzikimi Wężami" (obie drużyny z Kęszycy Leśnej) kapitanom wręczono okolicznościowe puchary. Według pierwszych, gorących opinii uczestników całej imprezy należy ją uznać za nader udaną. Jako organizatorzy musimy podkreślić ogromne zaangażowanie wielu osób na etapie zarówno przygotowań jak i w trakcie trwania imprezy. Tym zaangażowaniem wykazali się nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale również wielu innych mieszkańców Kęszycy Leśnej. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ale pamiętamy o nich. Wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które wspomagały nas dotychczas oraz wsparły nasze stowarzyszenie w organizacji WOŚP i zbiórce licytowanych później przedmiotów zarząd składa tą drogą wyrazy podziękowania. Po raz pierwszy w historii stowarzyszenia mogliśmy przeznaczyć na organizację ważnej imprezy środki finansowe uzyskane w 2013 roku od darczyńców w postaci odpisu 1% z PDOF. Uważamy, że uzyskana z licytacji kwota 2.973,48 PLN jest sukcesem wszystkich podmiotów i osób wymienionych powyżej. Ale też uważamy, że nie mniejszym sukcesem jest wykazana wielka integracja społeczna wokół powszechnie akceptowanego celu działań, jakim jest wsparcie WOŚP.

Tekst: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:12.01.2014r. | do góry

ciąg dalszy galerii »