NEWS - 13.01.2013

Razem zagraliśmy w finale WOŚP po raz pierwszy
       w Kęszycy Leśnej.

Stowarzyszenie  Kęszyca Leśna   Z inicjatywy Beaty Błaszczak, skarbnika naszego Stowarzyszenia, w dniu 13 stycznia 2013 r., przy „Orliku”, odbyła się pierwsza w Kęszycy Leśnej kwesta na rzecz WOŚP. Impreza zaplanowana była na godz. 14-stą, ale przygotowania trwały od wczesnych godzin porannych i już od godz. 13-tej można było ogrzać się przy ognisku, zjeść samodzielnie upieczoną kiełbaskę i obejrzeć na „Orliku” mecze piłki nożnej piątek piłkarskich. W trudnych, zimowych warunkach rywalizowało ze sobą dziewięć drużyn z różnych miejscowości Gminy Międzyrzecz m.in. z Nietoperka, Bukowca, Starego Dworu, Obrzyc, Międzyrzecza i kilka z Kęszycy Leśnej. „Śnieżne” zmagania piłkarzy wygrała drużyna z Obrzyc zdobywając okolicznościowy puchar. Wśród pozyskanych do aukcji przedmiotów znalazły się akcesoria strażackie, podarowane przez Prezesa miejscowej OSP, piękne półmiski zdobione przez seniorki z klubu „Wikas” oraz sukienka dla „małej damy” przekazana przez P. Harkot. Aukcję urozmaiciło i wzbogaciło ponad sto okolicznościowych kartek i kilkadziesiąt masek karnawałowych. Ich zachwycające dorosłych wykonanie zawdzięczamy dzieciom, dyrekcji i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Kaławie oraz dzieciom z Kęszycy Leśnej, którym w twórczej pracy pomagały Panie: A. Matuszewska, A. Stankiewicz, J. Leśniak i E. Mich. Aukcję brawurowo przeprowadziła animatorka imprezy, P. Beata Błaszczak, która kończąc aukcję zlicytowała nawet młotek służący do w/w celu. Zarówno zbiórka do puszek, jak i licytacja przekazanych przez ofiarodawców przedmiotów, wzbudziły znaczne zainteresowanie mieszkańców oraz osób przyjezdnych a wzniosły cel „gry” w Wielkiej Orkiestrze oraz uroda licytowanych przedmiotów sprawiły, że zebrana suma 1.600,- zł mile zaskoczyła organizatorów. Na wszystkich ofiarodawców, zawodników i uczestników licytacji czekały ciepłe posiłki, gorąca herbata i grochówka przygotowana przez P. Marmurowiczów, kiełbaska z ogniska sponsorowana przez P. Błaszczak oraz pyszne ciasta upieczone przez Panie z Kęszycy Leśnej: L. Bogdan, J. Leśniak, I. Sztukiecką, A. Matuszewską, B. Błaszczak. Klub seniora „Wikas” częstował nas gorącym barszczem z pasztecikami. Chleb do posiłków podarowała piekarnia P. Radziszewskich z Międzyrzecza. Do wszystkich tych pyszności uprawniały otrzymane serduszka WOŚP w czasie trwania 5-cio godzinnej akcji. Fakt, że nasz pierwszy koncert z orkiestrą był tak udany zawdzięczamy nie tylko członkom naszego Stowarzyszenia, ale w dużej mierze wsparciu ze strony wielu miejscowych wolontariuszek i wolontariuszy oraz organizacji. Należy wyróżnić grono osób, które przyczyniły się, że nasze przedsięwzięcie się udało. Członkowie OSP i Sołectwo udostępniło sprzęt, wspomogło organizację ogniska i zapewniło transport. Pomagały dziewczęta (już młode Panie) m.in. K. Matuszewska, K. Tatarynowicz, I. Czekałowska, M. Dowhan również chłopcy i młodzi Panowie m.in. M. Ataman, P. Ataman, którzy wybitnie angażują się w prace społeczne w naszej miejscowości, E. Florczak, K. Wiktorowicz, S. Witt, A. Marmurowicz, D. Kilinowski, P. Adamczak, M. Chicuń oraz P. M. Judek, P. W. Brzeszcz, P. Kardela, P. Adamczakowie, P. Sztukieccy swoją chęcią pomocy sprawili, że impreza była ciepła mimo śnieżnej zawieruchy i zimna, które panowało. Po raz kolejny pokazaliśmy, że można liczyć na pomoc i wsparcie mieszkańców i ludzi dobrej woli, tak jak wtedy, kiedy podejmowaliśmy akcje wspierania leczenia Adasia Błaszczaka. Cieszymy się i zapewniamy, że tak będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Sie ma ;)

ciąg dalszy galerii »

Autor: Krzysztof Adamczak - Admin  |  Data Newsa:13.01.2013r. | do góry |