NEWS - 26.03.2011

Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

W dniu 26 marca br. odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.
Zebranie miało charakter sprawozdawczy za rok 2010, zgodnie z proponowanym w zawiadomieniu porządkiem obrad. W wyniku głosowania jawnego zebraniu przewodniczył Robert Krzych a protokołowała Anna Chicuń. Pierwsze sprawozdanie z działalności Zarządu, w roku 2010, złożył Prezes Jerzy Kardela. W kolejnym punkcie obrad Pani Anna Kachel, w imieniu Komisji Rewizyjnej, złożyła sprawozdanie z kontroli gospodarki finansowej. Na podstawie bilansu oraz informacji dodatkowej, dokumentów sporządzonych przez Biuro Rachunkowe „Ekonom” z Międzyrzecza, Komisja Rewizyjna przedstawiła wniosek o udzielenie Zarządowi pokwitowania z działalności finansowej. Po krótkiej dyskusji na temat przedłożonych sprawozdań, zebrani przegłosowali jawny tryb głosowania w sprawie absolutorium organom Stowarzyszenia za rok 2010. Na wniosek przewodniczącego zebrani przeprowadzili takie głosowanie. Wszyscy obecni /poza członkami Zarządu, którzy wstrzymali się od oddania głosu/ głosowali za udzieleniem absolutorium Zarządowi - uchwała Nr 1/2011. Poza jednym wstrzymującym się członkiem Komisji Rewizyjnej wszyscy obecni udzielili absolutorium Komisji Rewizyjnej - uchwała Nr 2/2011. Realizując kolejny punkt porządku obrad Prezes Jerzy Kardela poinformował zebranych o złożonych pisemnych rezygnacjach:

• Kazimierza Czułupa, Wiceprezesa Zarządu z członkostwa w Stowarzyszeniu,
  • Barbary Deszcz, skarbnika, z funkcji członka Zarządu.

• Ponieważ statut Stowarzyszenia przewiduje 5 osobowy skład Zarządu, zebrani zdecydowali o jawnych wyborach uzupełniających do Zarządu. Przy jednym głosie wstrzymującym się przegłosowane zostały podane z sali dwie kandydatury: Beaty Błaszczak i Władysława Brzeszcza - uchwała Nr 3/2011. Na zakończenie przegłosowano wniosek przewodniczącego o przekazanie nadwyżki bilansowej z roku 2010, w kwocie 683,85 zł na działalność statutową w roku 2011. To głosowanie zakończyło obrady zebrania.

Autor: Jerzy Kardela  |  Data Newsa:26.03.2011r. | do góry |